Atrakcje w okolicy


Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa kilka propozycji, z których warto skorzytać przy pobycie w Białce Tatrzańskiej, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Baseny termalne


Terma Bania (Białka Tatrzańska) – to kompleks basenów termalnych, Saunarium i SPA, usytułowany tuż obok ośrodków narciarskich Bania Fun&Ski oraz Kotelnica Białczańska. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny napełniono wodą termalną, która przez cały rok utrzymuje stałą temperaturę w przedziale od 34 do 38°C. Charakteryzuje się wysokim stopniem mineralizacji, zawiera między innymi takie mikroelementy jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Tak zróżnicowany skład wody to idealne źródło zdrowia, poprawiające kondycję fizyczną i pozytywnie wpływające na komfort życia. By sprostać oczekiwaniom każdej grupy wiekowej obiekt podzielono na cztery strefy: Strefę Zabawy, Strefę Relaksu, Saunarium oraz SPA. W tej pierwszej dzieci, młodzież praz dorośli mogą korzystać ze wszystkich atrakcji wodnego parku rozrywki. Strefa Relaksu to 3 baseny termalne, gejzery, stacje masażu dennego i bocznego, armatki, kaskady wodne oraz jacuzzi. Saunarium to miejsce, gdzie na powierzchni ponad 1000 m2 usytuowano niemal wszystkie dostępne dzisiaj warianty saunowania: saunę fińską, starą góralską, łaźnie parową, grotę kamienną, oraz ustawioną w ogrodzie - Ruską Banię. Zaplecze Saunarium to również dwa baseny w tym basen z wodą chłodzącą do pływania oraz latem - naturystyczna strefa opalania. Idealnym dodatkiem do pobytu w basenach termalnych i Saunarium jest SPA Powrót do Źródła, które dysponuje szeroką masaży, zabiegów na ciało, zabiegów kosmetycznych oraz solarium.

Terma Bania zlokalizowana jest w odległości 2 km od Domu Wypoczynkowego u Korkosa.


 

Termy Bukovina (Bukowina Tatrzańska) – kompleks basenów termalnych, składający się zarówno z basenów wewnętrznych jak i zewnętrznych, rekreacyjnych oraz pływackich. Wszystkie wypełnione są wodą termalną, której temperatura się waha od 30 do 38°C. Wspaniałe sauny i łaźnie parowe, fantastyczne jacuzzi oraz setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni to gwarancja niezapomnianej przygody oraz relaksu dla każdego. Termy BUKOVINA posiadają kompleks 8 saun m.in. sauny fińskie, łaźnie parowe, kabinę na podczerwień oraz nowoczesne i luksusowe centrum SPA & Wellness. Bogata oferta zabiegów i rytuałów opartych na unikalnych właściwościach wysokonasyconej minerałami wody termalnej to doskonały sposób pielęgnacji zarówno ciała, jak i ducha.

Termy Bukovina zlokalizowane są w odległości 7 km od Domu Wypoczynkowego u Korkosa.


 

Gorący Potok (Szaflary) – to kompleks kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalna, surową wodą siarkową. Fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery gwarantują doskonałą zabawę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na terenie kompleksu zlokalizowano dwie restauracje. Liczne drink bary, park linowy. Cykliczne w kompleksie organizowane są wydarzenia muzyczne oraz równego rodzaju eventy.

Gorący Potok zlokalizowano w odległości niespełna 15 km od Domu Wypoczynkowego u Korkosa.


 

Termy Szaflary (Szaflary) - do dyspozycji Gości oddano cztery baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną: dwa zewnętrzne oraz dwa wewnętrzne, trzytorową zjeżdżalnię rodzinna oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią dla dzieci. Ponadto baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu karku i części barkowej szerokimi i wąskimi strumieniami wody. Temperatura wody utrzymywana jest na poziomie od 30 do 38°C. Kompleks Termy Szaflary to również: Restauracja włoska, Restauracja „mokra” oraz Saunarium.

Termy Szaflary zlokalizowano w odległości niespełna 15 km od Domu Wypoczynkowego u Korkosa.


 

Białka Tatrzańska

Wieś podhalańska w południowej Polsce, położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska.W latach 1975-1998 miejscowość była położona w województwie nowosądeckim. Znana w polsce wieś letniskowa, koleje linowe, wyciągi narciarskie. Długośc wsi ok 8 km. Ok. 2 tys. mieszkańców. Założona na starym korzeniu w XVII wieku, najprawdopodobniej w latach 1616-1618. Od założenia znajdowała się w rękach prywatnych, przeszła w posiadanie starostwa nowotarskiego w XVII wieku, stąd nie wiadomo dokłądnie o jej początkach. Pierwotna nazwa brzmi "Nowa Białka"- stąd nazwisko Nowobielski ( obecnie Nowobilski) wyodrebnienie z rodu Budzów alias Rusinów, najprawdopodobniej założycieli wioski ( tezę taka przyjmują autorzy "Genealogii Rodów Sołtysich na Podhalu"). Obecnie Białka Tatrzańska pod względem infrastruktury turystycznej jest jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości górskich.


Przełom Białki

Rezerwat przyrody obejmujący krótki przełom rzeki Białki na zachodnim krańcu Pienin Spiskich, pomiędzy skałkami Kramnicą na prawym brzegu i Obłazową na lewym. Utworzony w 1959 roku. Powierzchnia 8.51 ha. Ochronie podlego głónie reliktowa roslinnosć naskalna i walory krajobrazowe tego miejsca. Ponadto na ścianach Obłazowej widoczne skamieniałości, głónie amunity jurajskie. Miejsce to zasłynęło w polskiej kinomatografii, gdyż na Przełomie Białki nakręcono wiele scen do kultowego serialu "Janosik", który jak wiadomo zabierał bogatym i dawał biednym.


 

 

Park Linowy Białka Tatrzańska

3 trasy o różnym stopniu trudności, w tym trasa dla najmłodszych. Ścianki wspinaczkowe zjazdy tyrolskie, profesjonalna obsługa bezpieczeństwa, atrakcyjne zniżki dla grup zorganizowanych. Lokalizacja: Białka Tatrzańska naprzeciwko kościoła.


Klub BANIA

Bania Klub - świetna muzyka, to taneczne szaleństwa do białego rana, bilard, gry zręcznościowe, pyszne drinki przygotowane przez naszych najlepszych barmanów i wiele innych atrakcji. Kiedy w ciągu dnia dobrze się bawisz jeżdżąc na nartach lub pływając w termie, my myślimy, co zrobić, żebyś w nocy bawił się jeszcze lepiej. Uważaj zatem, kiedy przechodzisz koło Klubu Bania - niewielu jest takich, którzy potrafią oprzeć się pokusie.

GODZINY OTWARCIA: 19.00 - do ostatniego Gościa
informacja/rezerwacja tel. 606 742 576
Lokalizacja: Białka Tatrzańska obok Termy Białka w Hotelu Bania -1.


 

Monsterroller

Chętni mocnych wrażeń i sporej dawki adrenaliny? Zapraszamy latem na Kotelnicę! Specjalnie dla naszych klientów uruchamiamy kolej krzesełkową w Białce Tatrzańskiej w okresie wakacyjnym! Oferujemy fantastyczną zabawę podczas jazdy na terenowych hulajnogach. Wypożyczasz Monsterrollera, zabierasz go ze sobą na krzesełko, wyjeżdżasz na górę i śmigasz w dół po stoku! Wypożyczalnia znajduje się w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, pod dolną stacją kolei 3-osobowej. Wypożyczalnia czynna w okresie Lipiec - Sierpień.


 

Odległości

Rzeka Białka 50 m, własna droga do rzeki
Park Wodny Terma Białka - Baseny termalne, Instytut Wellness&SPA oraz Saunarium - 1200 m.

Wyciągi Narciarskie:
Kotelnica Białczańska - 1200 m
Wyciąg Bania - 1200 m
Wyciąg Kaniówka - 700 m
Snowtubing - 50 m

Tor Kartingowy - 1200 m
Park Linowy - 1000 m
Klub Bania - 1500 m

W pobliżu karczmy, restauracje, bar

Terma Bania

Baseny Termalne Terma Białka, Terma Bania

Kotelnica Białczańska

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

© Copyright 2015 - U Korkosa || Wykonanie Strony internetowe Zakopane "U Ciwersa"
Wróć do góry